Pokud se rozhodnete pro bílou, musíte věnovat velkou pozornost úvodnímu výběru barvy. Není bílá jako bílá, liší se mezi sebou mírou své bělosti, od klasické bílé označené jako Standard, až po odstíny svítivé sněhově bílé barvy. Při volbě musíte zohlednit fakt, kam chcete takovou malbu aplikovat. Pokud je místnost pro malování už sama o sobě světlá a prostorově větší, klidně zvolte tmavší či výraznější odstíny.

Interiérové barvy se dělí na několik druhů. Záleží jen na vás, co zvolíte, každému vyhovuje něco jiného. Nedisperzní nátěry jsou nejlevnější, ovšem poskytují menší míru ochrany proti otírání. Kvalita barvy je pak také o něco nižší, jsou však určitě pro prostory s nižší náročností na otěr a celkové údržby.

Pokud toužíte po něčem lepším, podívejte se po nabídce disperzních či tzv latexových nátěrů. Ty jsou odolné proti otěru, a i když o ně zavadíte, je zaručeno, že nebudou pouštět barvu. Některé z nich jsou také omyvatelné a celkově lépe udržovatelné. Vynikají také lepší a sytější barevnou paletou.