Beton nemusí znamenat pouze nudný a nezajímavý šedý povrch, kterého kolem sebe vidíme mraky. Existuje možnost použití dekorativního betonu. Ten prochází před nanesením speciální povrchovou úpravou, která je následně chráněna krycí vrstvou, aby nedošlo k jejímu poškození. Jaký je tenhle materiál a kdy se vám ho vyplatí použít? Brno, jeho okolí i další velká města patří ke skvělým ukázkám a můžete se tu hodně inspirovat.

Na co všechno dosáhnete?

Použití dekorativního betonu je různorodé. Nejčastěji se používá k tvorbě podlah, zdobení příjezdových cest, vykládání balkonů, ale dají se z něj vyrobit i ozdobné prvky na kuchyňskou linku či pracovní plochu. Záleží prakticky jen na vaší fantazii, pro co se rozhodnete. Zcela na vás je i volba barevného provedení. Dá se totiž namíchat prakticky jakákoliv barva podle vašeho přání.

Ozdoba původní betonové plochy

Dekorativní beton se nejčastěji aplikuje na původní betonovou plochu za účelem jejího vylepšení. Vytvořit se dá opravdu téměř jakýkoliv výsledek. Finální úprava může mít podobu kamene, obraz, mozaika, můžete takto vytvořit nejrůznější obrazce.

Před nanesením dekorativního betonu je nutné upravit původní betonovou plochu. Ta se musí napřed pečlivě očistit pomocí vysokotlakého vodního proudu. Poté už je možné nanést novou barevnou vrstvu. Po nanesení se do povrchu už mohou vyrývat konečné obrazce.

Vydrží opravdu dlouho

U klasické betonové plochy dojde časem k popraskání a k poničení materiálu. Aby se tomu u dekorativního betonu zabránilo, je povrch ošetřen speciální ochrannou vrstvou, která ho má ochránit před všemi vlivy stárnutí i počasí. Obavy nemusíte mít ani ohledně kvality zbarvení. Barvy používané pro dekorativní beton jsou vyvinuté speciálně pro tyto účely a mají dlouhou trvanlivost. Ani po letech tak tenhle materiál neztratí svůj unikátní lesk.